Savaş Menteş, yakın koruma görevinin dünyaca ünlü bir ismi.

İzmirli gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak, 5 yaşından Twingen Üniversitesi'ni bitirene kadar Almanya'da yaşamış, spor yapmış, dövüş sanatlarında üstat olmuş.

Rastlantı eseri bodyguardlığa başlamış ve mesleğinin doruklarına çıkıp Amerika'dan Avustralya'ya, Filipinler'den Hindistan'a hemen her yerde, her pozisyondaki ünlüleri korumaya başlamış.

Bodyguard filminin unutulmaz yıldızı Kevin Costner'in de bodyguardlığını yapan Menteş, hizmetini çok beğenen Kostner'dan tarife harici binlerce dolar prim almış. Paris Hilton, Mike Tyson, Michael Jackson, 007 James Bond Pierce Brosnan, Don Johnson, Michael Douglas ve Jack Nicholson gibi ünlülerin yakın korumalığını yapmış.

Menteş, başından geçenleri Savaş Ay'a anlattı...

"MICHAEL JACKSON
Michael Jackson'ı koruduğum zamanlardı. Konserde zıplarken estetikli burnu kopup düştü. Ara verildiğinde hissettirmeden alıp diktiler. Zaten insandan çok biyonik adam gibiydi.

MIKE TYSON
1997'de Las Vegas'tayız. Adam tam bir sinir küpü. Onu çevreden değil, çevreyi ondan koruyoruz. Müslüman olduğumu biliyordu. Maça boynunda tespihle çıkarken kulağıma fısıldadı. "Allahuekber Brother." Dedik ki, "Sakinleşmiş, yaşasın." Ringe çıktı, rakibi Evander Holyfield'in kulağını ısırıp kopardı.

PARIS HILTON
Mütevazı, sıcakkanlı ve sevecendi. Sevgilisi müzisyen bir gençmiş. Her boş dakikasında arayıp konuşuyor, gözü bir şey görmüyordu. Bir ara telefona o kadar kaptırdı ki kafasını kapının demirine sertçe vurdu. Doktor kanı durdurdu, kesin istirahat önerdi. Daha önceden gazetecilere söz verdi diye tekne turunu iptal etmedi. Gezi sırasında "Türk kadınları çok güzelmiş" dedi bana.

KEVIN KOSTNER
Çok beğendiğimi söyledim. O da benim işimi çok beğenmiş. Giderken boynuma sarıldı "mükemmel bir bodyguardsın" deyip fazladan 2 bin dolar prim verdi."