Miras için sevgilisini evlatlık aldı

ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan John Goodman kız arkadaşını, kendisine karşı açılan bir tazminat davasında servetinin bir kısmını  koruma altına almak adına evlat edindi.

03.02.2012 - 13:19

Miras için sevgilisini evlatlık aldı

ABD'nin Florida eyaletinde yaşayan John Goodman 42 yaşındaki kız arkadaşını, kendisine karşı açılan bir tazminat davasında servetini korumak adına evlat edindi.

Wellington Polo Kulübünün kurucusu ve bir havalandırma firmasının sahibi olan John Goodman 2010 yılında Scott Wilson'a arabasıyla çarparak ölümüne neden olmaktan yargı önüne çıktı. Wilson’ın ailesi tarafından açılan tazminat davası hala sürerken mirastan ancak 35 yaşından sonra yararlanabilecek olan çocukları için hazırladığı miras uygulaması mahkeme tarafından engellendi.

Bunun üzerine harekete geçen Goodman 42 yaşındaki kız arkadaşı Heather Hutchins'i evlat edindi. Böylelikle mirasının 3’te birini garanti altına almış oldu. Bu yöntem hukukçular arasında bir tartışma başlatırken Goodman’ın avukatı konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“'Hakim Goodman'ın biyolojik çocuklarının servetinden yararlanmasını engelledi. Fakat evlat edindiği Hutchins şu haliyle servetin üçte birini almaya hak kazanıyor. Böylece kız arkadaşının parası da dolaylı olarak onun parası olacak."

Mahkemesi Mart ayında başlayacak olan Goodman 30 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...