Mor çizgili keten helva

Elimde kalem kağıdı maviliyorum da maviliyorum. Karalamayı sevmiyorum. Mavi güzel renk. Gökyüzünü boyamak için kalemim yetmez ama bir koltuk yapabilirim.

31.03.2010 - 14:54

Mor çizgili keten helva

Elimde kalem kağıdı maviliyorum da maviliyorum. Karalamayı sevmiyorum. Mavi güzel renk. Gökyüzünü boyamak için kalemim yetmez ama bir koltuk yapabilirim. Yuvarlak bir koltuk çiziyorum, döne döne uyumak istiyorum . Sonra içinden bir parça koparıyorum, koltuğum yarım ay gibi olsa da şöyle önünde tam yuvarlak bir lake beyaz bir sehpam mı olsa. Beyazı beyazla boyayamıyorum. Hayal meyal bir çizgi ile geçiyorum kenarından. Hafiften beliriyor sehpam. Mor kalemimi elime alıyorum. Bir kez daha geçiyorum kenarından. İçim pembe çekiyor. Ama durmam lazım. Yoksa şekerci dükkanına dönecek kağıt. Çiziyorum, çiziyorum. Ev bitiyor. Şöyle sehpaya bir kağıt helva koyma zamanı. Yanına bir kahve, biraz da likör. Sephanın üzeride mor çizgili kağıt helvam beliriyor. Şimdi çizimim bitebilir. Şimdi içinde yaşayabilirim. Şimdi koltuğun bir kenarına kıvırılıp uyuyabilirim. Kedimi kül gri yapıyorum. Dayanamayıp pembe bir terlik yanaşıyor koltukla sehpanın arasına. Aydınlatmam da tamam. Rüya gibi oldu kağıt. Artık danışanıma gidebilir, gerçekliğe dönüşebilir.

Hayallerinizi gerçekleştirmek için elinize bir kalem alın. İçmimar olmayı beklemeyin. Zihninizin derinliklerinde hayallerinizin kalemi duruyor, oynatın onu, beyaz bir kağıdı karalayın, mavileyin, pembeleyin. Görün bakın ne büyük bir keyif. Sizin de kağıt helvanız olsun.


Saygılarımla,
İçmimar ve Feng Shui Uzmanı Funda Ceyhan

http://www.benimfengshuim.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...