'Motosikletten soğudum'

İtalyan pilot Marco Simoncelli'nin Moto GP Malezya Grand Prix'inde meydana gelen kazada yaşamını yitirmesi, ağabeyini pistteki bir kazada kaybeden Kenan Sofuoğlu'nu da derinden üzdü.

26.10.2011 - 11:09

'Motosikletten soğudum'

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Marco Simoncelli'nin Moto GP'de sezonun bitimine bir yarış kala ölmesine çok üzüldüğünü söyledi.       

Kazanın Moto GP ve diğer kategorilerdeki herkesin moralini bozduğunu belirten Sofuoğlu, ''Simoncelli'nin ailesinin nasıl bir acı yaşadığını anlayabiliyorum. Çünkü, ben de benzer acıyı yaşadım. Ağabeyim Sinan Sofuoğlu'nu motosiklet pistindeki kazada kaybettim. Simoncelli'nin ölümü ağabeyimi hatırlattı. Moral olarak çok kötü durumdayım. Simoncelli'nin ölümü beni motosikletten soğuttu. Bırakmayı düşündüm, ancak bırakırsam Moto GP'de yarışan Türk kalmayacak. Yerime de yeni birisi yetişmedi'' dedi.        

Moto GP'nin Sepang Pisti'nde pazar günü koşulan Malezya Grand Prix'inde, Honda adına yarışan İtalyan pilot Marco Simoncelli, ABD'li Colin Edwars ve İtalyan Valentino Rossi'nin de karıştığı kazada yaşamını yitirmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...