Murat Yıldırım: Oturduğum şeyin adı leğen değil

Geçtiğimiz günlerde Faslı güzel Imane Elbani ile nikah masasına oturan oyuncu Murat Yıldırım, hakkında yapılan "Murat'ı leğende taşıdılar" söylemlerine sert bir dille açıklık getirdi.

29.12.2016 - 10:13 | Son Güncelleme : 29.12.2016 - 10:15

Murat Yıldırım: Oturduğum şeyin adı leğen değil

Geceye ait fotoğrafı sosyal medyadan paylaşan Murat Yıldırım, altına açıklamayı yayınladı:

"Üstünde oturduğum şeyin adı "Tefour", leğen değil saygısızlar. Aynı zihniyet kovmadı mı bu ülkeden başkalarını, aşağılamadı mı, hala aşağılıyorlar. Üstüme giydiğim şey sünnet kıyafeti değil saygısızlar, Peygamberimizin giydiği, padişahların da giydiği kaftan. Kızılderililer Afrika'da değil Amerika'da yaşarlar cahiller.

"SİNDİRİM SİSTEMİNİZDE BOZUKLUK MU VAR?"

"Söylenen şeyler salavat ve dua idi, bunu dahi bilmiyosunuz dinciler. Sindirim sisteminizde bozukluk mu var? Başka kültürlere saygınız bu mu kültürsüzler. İki kişinin mutluluğuna saygısızlık hakkı nereden geliyor. Çok hızlıymışım! 4 ay aşık olduğum kadını gözünüzün içine mi sokaydım, doğrular yanlış yanlışlar doğru olmuş hayatınızda."

"ÜLKEMDE CAHİL İNSANLARIN OLDUĞUNU SÖYLEMEYE UTANIYORUM"

"Bütün ulusları memnun ettik sizi edemedik. 100 ülkede haber oldu, hiçbiri sizin gibi aşağılamadı. Bırakın şu önyargılarınızı artık,bırakın. Bu yazılanları ingilizceye çevirmeye utanıyorum, utanıyorum çünkü ülkemde böyle cahil insanların olduğunu söylemeye utanıyorum. Aydın görünümlü kara cahiller. Eşimi davullu zurnalı karşıladığımı da gördüğünüz halde... Düğünün yarısının Türk usulü olduğunu gördüğünüz halde.. .Mevlanın cümlelerini sadece Twitter'da paylaşıp hayatına tatbik etmeyen kendini insan zanneden canlılar..."

Sayfa Yükleniyor...