Nasıl iyi bir erkek olunur?

Yaşadıkları önemli anları kaleme alan bir grup ABD'li erkek internette paylaştıkları yazılarıyla kadın sitelerine rakip oldu.

12.09.2012 - 09:15

Nasıl iyi bir erkek olunur?

ABD’de içlerinde ödüllü yazarlar ve iş adamlarının bulunduğu bir grup erkek tarafından “Nasıl İyi bir erkek olunur?” sorusuna cevap aramak üzere başlatılan ‘The Good Men Project’ (İyi Adamlar Projesi) yayınlarıyla erkeklerin hayatlarından gerçek kesitler sunuyor.

ERKEKLER DE KADINLAR KADAR PAYLAŞABİLİYOR
Projeye katkı sağlayan erkekler evlilik,iş ve cinsel hayatlarında yaşadıkları önemli olayları anlatarak oluşturdukları sosyal platformda erkeklerin de hayatlarındaki önemli anları kadınlar kadar “paylaşabildiğini” kanıtlıyor.

2009 yılında Tom Matlack tarafından hayata geçirilen ‘İyi Adamlar Projesi’ önce erkeklerin hayatlarındaki en önemli olayları anlattığı hikayelerin bulunduğu bir kitap olarak kamuoyunun beğenisine sunuldu.

İlginin artmasıyla büyüyen organizasyon zamanla fikir odaklı bir medya platformuna dönüştü.

SEKS HARİKA BİR ŞEY AMA…
“Modern erkeklerin sesi” olan ve yayınladıkları hikaye ve makalelerle dikkat çeken projede yer alan bazı yazılar çeşitli internet sitelerinin aile, ilişkiler ve yaşam sayfalarında okuyucuyla buluşuyor.

İnternet gazetesi Huffington Post’ta yer alan ve “Oğlum için 10 tavsiye” başlıklı yazı da erkeklerin gerçek deneyimlerinden yola çıkarak çocuklarıyla paylaştıkları modern bir baba tavsiyesine dönüşmüş.

İşte babalarının oğullarına vermek istediği 10 önemli nasihat:

-Gülmek vitamin almak gibidir. Seni güldürenlerin peşinden koş, onları hayatın boyunca takip et.

-Her zaman yumruk yemek, atmaktan daha zordur.

-İçinden ağlamak geliyorsa göz yaşlarını sakın içine akıtma. Sonra onlar göğsünde sıkışıp kalır ve bu nedenle insanları istediğin gibi içten ve derinden sevemezsin.

-Sevdiğin kadının ruhunu anlamak için onun gözlerinin içine bak ve oradaki ışıltıyı görmeye çalış.

-Gerçekten önemli bir konuda asla yalan söyleme. Bir yalan diğerini doğurur ve sen söylediğin her yalanla benliğinden bir şeyler kaybedersin.

-Mutlaka seni mutlu edecek bir işte çalış.

-Yaşadığın yerden uzaklara seyahat etme şansın olursa bu fırsatı sakın kaçırma. Çünkü insan kendisine benzeyenlerden değil, farklı olanlardan birşeyler öğrenir.

-Seks harika bir şey evet. Ama gecenin bir vakti uyanıp yanında yatan eşine sarılmak bir erkek için paha biçilmez anlardan biridir.

-Hayatını tutkuyla yaşa ve içindeki enerjiden asla vazgeçme.

-Evlenmek için acele etme. Boşanmak gerçekten kötü bir şey. Hazır olmayı beklemelisin.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...