Nazlıcan'dan dudak uçuklatan boşanma talebi

İş adamı Halis Toprak'ın boşanma davası açtığı eşi Nazlıcan Tagızade Toprak, avukatı aracılığıyla karşı boşanma davası açtı.

18.05.2010 - 10:00

Nazlıcan'dan dudak uçuklatan boşanma talebi

Nazlıcan Tagızade Toprak'ın avukatı Fatih Volkan tarafından Sarıyer Aile Mahkemesine verilen dava dilekçesinde, Halis Toprak'ın boşanacak olduğu eşine, 5 milyon TL maddi ve 5 milyon TL manevi olmak üzere 10 milyon TL tazminat ile aylık 10 bin TL yoksulluk nafakası ödemesine karar verilmesi istendi.

Dilekçede, karşı boşanma davasının kabulüyle Halis Toprak'ın açtığı boşanma davasının ret edilmesi ve yargılama sonucunda tarafların boşanmalarına karar verilmesi talep edildi.

Beş sayfadan oluşan dilekçede, şu ifadelere yer verildi:

''Müvekkilimin, basın aracılığıyla ve kendisine sorular dolayısıyla yaptığı açıklamalar, tamamıyla gerçek olayların aktarılmasından ibarettir.

Yaşı, serveti, ilişkileri ve bugüne kadar yaşayış tarzıyla herkesçe tanınan davacının kendisinden çok genç olan Nazlıcan Toprak tarafından Halis Toprak'ın tehdit edildiğini iddia etmesi son derece hayret vericidir.

Müvekkilim, uygunsuz ilişki teklifleri üzerine davacı karşısında ağır hayal kırıklığına uğramış ve bu teklifleri reddettiği için de davacı tarafından kötü muameleye, baskıya ve aşağılamaya maruz kalmıştır. Çok genç yaştaki bir kızın ve ailesinin nüfuzlu ve servet sahibi bir iş adamını nasıl tehdit edebilecekleri anlaşılmaz bir iddiadır.''

Dilekçede ayrıca, Halis Toprak'ın açtığı boşanma davasında Nazlıcan Tagizade Toprak'tan 100 bin TL manevi tazminat da istendiği hatırlatılarak, ''Müvekkilim ağır bir hayal kırıklığına uğramıştır. Bundan sonra uygun bir evlilik ihtimalini de büyük ölçüde kaybetmiştir. Müvekkilimiz zaruri ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak durumda olduğundan mali durum araştırması yapılmadan ivedilikle tedbir nafakasına karar verilmesini talep ediyoruz'' denildi.

İş adamı Halis Toprak da avukatı Turgut Tavşanoğlu aracılığıyla eşi Nazlıcan Tagızade Toprak aleyhine aynı mahkemeye başvurarak, 13 gün önce boşanma davası açmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...