Nebahat Çehre: Zeki Müren beni çok destekledi

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde konuşan Nebahat Çehre sinemaya başlama sürecini anlatarak, "Zeki Müren beni çok destekledi" ifadelerini kullandı.

Haberler 17.11.2018 - 17:06

Nebahat Çehre: Zeki Müren beni çok destekledi

Usta oyuncu Nebahat Çehre, önceki gün Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde düzenlenen konferansta öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Çehre öğrencilerden gelen sorular üzerine sinemaya nasıl adım attığını şöyle anlattı: "Londra'ya gittim ve güzellik kraliçesi seçildim. Geri döndüğümde bir mimarlık şirketinde çalıştım, çocuk tiyatrosunda oynadım. Ama ödeme yapamadılar ve hüsranla sonuçlandı. Bir tanıdığımızdan 'Yaban Gülü' adlı bir projenin teklifi geldi. Sonrasında bir avukat rolüyle devam ettim. Sinemayı sevdim ve devam ettim"

Çehre, neden sinemaya 20 yıl ara verildiğinin sorulması üzerine ise şu sözleri dile getirdi: "70'li yıllarda sinema kabuk değiştirdi. Onun içinde olmam mümkün değildi. Ben de başka bir yön seçtim. Para kazanmamız lazımdı bir şekilde. Sahne teklifleri geldi. İki sene direndim. Sonra hocalardan ciddi şekilde eğitim aldım ve sahnede gayet başarılı oldum. Zeki Müren beni çok destekledi. 20 yıl sinemaya ara verdikten sonra 'Yedi Kuleli Mihriban'la geri döndüm. Arkası da geldi..."

Sayfa Yükleniyor...