'Neden siyah - beyaz?'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde sanatçı Metin Şentürk'e kravat rengini sorunca renkli bir sohbet ortaya çıktı.

Haberler 30.08.2010 - 15:48

'Neden siyah - beyaz?'

Başbakan Erdoğan, dün akşam AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğinde masasına gelen Metin Şentürk ile bir süre sohbet etti.

Şentürk'ün ilginç esprileri karşısında Emine Erdoğan ile Sümeyye Erdoğan kahkaha attı.

İHA'nın haberine göre; Şentürk, Başbakan Erdoğan'ın "Neden siyah beyaz kravat takıyorsun?" şeklindeki sözlerine karşılık şu yanıtını verdi:

"Erdoğan'ın masasına geldiğimde kravatımın rengini sordu bana. Siyah beyaz rengini görünce Başbakan 'Ben seni Fenerbahçeli biliyordum' dedi. Ben de espri yaparak, 'Renk körü olduğum için bunu bana yanlışlıkla verdiler' dedim."

Erdoğan'a salı günü Newyork'a gideceğini aktardığını da belirten Şentürk, "Erdoğan'a 1993 Engelli Hakları Sözleşmesi'ne taraf olan ülkeler toplantısına katılacağımı anlattım. Bu toplantı için Dünya Engelliler Birliği'ni Türkiye'de kuruyoruz. O toplantı ile ilgili bazı bilgiler aktardım. Türkiye'deki engelli sivil toplum kurumları ve Başbakanlık Özürlüler Başkanlığı ile birlikte gideceğiz" dedi.
Sayfa Yükleniyor...