Nil Karaibrahimgil'den öğrencilere nasihat

Manisa'nın Akhisar ilçesindeki Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen şarkıcı Nil Karaibrahimgil, kız öğrenciler için bestelediği 'Gülin'in Kızları' şarkısını söyleyip, onlarla sohbet etti.

DHA 26.11.2017 - 11:08

Nil Karaibrahimgil'den öğrencilere nasihat

Akhisar'da akıllı spor ve konferans salonunun yapıldığı, 3 katlı Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nil Karaibrahimgil ve eşi Serdar Erener'i ağırladı.

Akın Öngör ve Zeynep Gülin Öngör çiftinin de bulunduğu ziyarette okul müdürü Nazan Bahar, Nil Karaibrahimgil'e özel hazırlanıp dikilmiş bir kıyafeti armağan etti. Gençlerle söyleşi yapan Nil Karaibrahimgil, özellikle kız öğrencilere kendilerine güvenmelerini önerdi. Hayata atılmaktan korkmamaları gerektiğini anlatan Karaibrahimgil, Nil'in Kızları Projesi'ni anlattı. Bu projenin desteklenmesi için hazırlanan 2018 yılı takviminin tanıtımını yapan sanatçı, gitarını eline alıp okula özel hazırladığı Gülin'in Kızları şarkısını seslendirdi. Nil Karaibrahimgil öğrencilerin alkışları eşliğinde mini bir konser verdi.

NİL’İN KIZLARI PROJESİ NEDİR?

41 yaşındaki Karaibrahimgil 'Nil’in Kızları projesi' hakkında şu sözleri dile getirmişti: "Uzun zamandır, sesimle sözümle dokunduğumu hissettiğim kızlara elimi uzatma ihtiyacı içindeydim. Bazen konserlerde “Tek taşını kendin al, çocuk da yaparsın kariyer de” derken, kendimi göklere bayrak çekermiş gibi hissederdim. Sanki bir kızlar cumhuriyeti vardı. Şarkıları hazırdı. “Haydi” desem, yürüyüp meydanlara taşacaktık.
Kız kardeşim yoktu, onlardı benim kız kardeşlerim.
Sanırım her şeyin bir zamanı var. Nihayet onlara elimi uzatacağım yeri buldum.
Türk Eğitim Vakfı’yla birlikte “Nil’in Kızları Burs Fonu”nu kurduk. Yepyeni, ışıl ışıl, upuzun bir yola çıkıyorum. Yürürken avuçlarımı iki yana uzattım. Kızların elleri tutacak ellerimi."

Sayfa Yükleniyor...