Ofiste en çok neyi unutuyoruz?

Yenibiris.com'un yaptığı ankete göre, evde ve ofiste en çok unuttuğumuz şey şarj aleti!

Haberler 22.03.2011 - 15:36

Ofiste en çok neyi unutuyoruz?

İşyerinde ve evde en çok telefon şarjı unutuluyor. Yaklaşık 6800 kişinin katıldığı Yenibiris.com anketlerinde telefon, şarj aleti, USB bellek, anahtar ve ilaç seçenekleri arasında yüzde 60 ile ofiste, yüzde 30 ile evde en çok unutulan nesnelerin açık arayla başında şarj cihazı geliyor.

Çalışma hayatının vazgeçilmezlerinden olan USB bellek ise hem evde, hem ofiste en çok unuttuklarımız arasında ikinci sırada.


Telefonun evde unutulma oranı ofise göre daha fazla. Anketlerde öne çıkan seçeneklerden biri de ilaç. Ofiste ilacını unutanlar evde unutanlara oranla daha fazla. Diğerlerine göre en az anahtarı unutuyoruz. Ofiste ve evde anahtarı unutanların oranı yüzde 12.

TEKNOLOJİ YERİNE ESKİ YÖNTEMLER
Ofiste yapacaklarımızı planlamada ve bunları hatırlamada en çok kullanılan araç yüzde 36 ile yapışkanlı ufak not kağıtları.

Deftere ya da ajandaya yazmayı tercih edenler de yüzde 31 ile ikinci sırada geliyor. Ofis çalışanları, hatırlamada teknolojiden yararlanmak yerine klasik yöntemlerden şaşmıyor. Cep telefonu ve bilgisayarın hatırlatıcılarını kullananların oranı yüzde 16’da kalıyor.

Sayfa Yükleniyor...