Okulda kalbi durdu!

Kantinde oturduğu sırada kendini kötü hissetmeye başladı. Doktora gitmeyi istemeyen George Can Fenn'in ayakları uyuşmaya başladı ve arkadaşlarının gözü önünde kalbi durdu!

30.11.2010 - 18:00

Okulda kalbi durdu!

15 yıl önce televizyonda yayınlanan "Ferhunde Hanımlar" dizisinde 3 yaşındayken oynayan ve Ferhunde Hanım'ın torunu "Can" olarak tanınan 18 yaşındaki George Can Fenn'in kalbi, kaldırıldığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde müdahaleyle çalıştırıldı. Ancak talihsiz gencin bilinci kapalı ve hayati tehlikesi sürüyor.

İzmir'in Balçova İlçesi'nde bulunan Ekonomi Üniversitesi bahçesinde bulunan kafeteryada arkadaşları ile beraber oturan 18 yaşındaki Fenn, kendini iyi hissetmediğini söyledi. Arkadaşları onu, üniversitenin doktoruna gitmesi için ısrar etse de başarılı olamadı.

Bir süre sonra ayaklarının uyuştuğunu söyledi ve bir masanın üzerine yattı.

Daha önce arkadaşlarına diyabet hastası olduğunu söylemişti. Arkadaşları da, Fenn'in şekeri düştüğünü tahmin edip hemen doktora haber verdi. Olay yerinde ilk müdahalesi yapıldı ve ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak ne olduysa, o kısacık zamanda oldu ve gencin kalbi durdu. Ambulans ekibi çalıştırmak için uğraştı ve sevindirici haber hastanenin acil servisinde geldi. Fenn'in kalbi atmaya başlamıştı.

BİLİNCİ KAPALI
Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Metin Manisalı, Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Kliniği'nde tedavi altına alınan Fenn'in son durumu ile şu bilgiyi aktardı:

"Hastamızın kalbi çalıştırıldı, geri döndürüldü ama bilinci kapalı. Kalp durmasına neyin yol açtığı araştırılıyor. Nörologlar beyin anoksisi ‘beyne, damarlardaki sorun nedeniyle oksijen gidememesi’  üzerinde duruyor. Hayati tehlikesi sürüyor."

Fenn, İzmir Ekonomi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümü'nü bu yıl kazanmıştı.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...