Dün, Çukurova Elektrik Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Alican Gökdoğan'dan, haber alamayan ailesi, durumu polise bildirdi. 

Gökdoğan'ın arkadaşlarıyla görüşen ekipler, Seyhan Nehri'nin geçtiği yere gitmiş olabileceği bilgisi üzerine bölgede yaptığı aramada gence ulaşılamadı. 

Seyhan Nehri'nin geçtiği merkez Yüreğir ilçesi bölümünde yürüyüş yapan vatandaşlar, suyun içinde ceset olduğunu fark edince durumu polise haber verdi. Olay yerine gelen sualtı polisi ekiplerince çıkarılan cesedin Alican Gökdoğan olduğu belirlendi. 

Cumhuriyet savcısının olay yerindeki incelemesi sırasında olayı duyan okul arkadaşları de Seyhan Nehri'ne geldi. İncelemenin ardından cesedin konulduğu tabutu, Adli Tıp Kurumu morguna götürecek araca sınıf arkadaşları taşıdı. 

İŞTE SON MESAJI
Ekipler yaptıkları araştırmada, gencin sosyal paylaşım sitesindeki sayfasına ''Sizi çok özleyeceğim, arkadaşlarım, sevdiklerim, ailem. Ama bitti buraya kadarmış. Allah canımı almadıkça ben sıkıntıya giriyorum. Ama ben öldürüyorum kendimi. Sizi çok özleyeceğim. Haticem bundan sonra seni sevenle ömür boyu yaşarsın aşkım, bitanem, hayatım'' yazdığını belirledi. 

Gökdoğan'ın hafta sonları ise inşaatlarda boyacılık yaparak ailesinin geçimine katkı sağlamaya çalıştığı belirtildi. 

Cinayet Büro Amirliği ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, Gökdoğan'ın mesajında adı geçen arkadaşlarının ifadelerine başvurdu. 

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.