Ölen ABD’linin garajından servet çıktı

ABD'de ölen bir adamın evinden 7.4 milyon dolar değerinde binlerce altın madeni para çıktı.

Anadolu Ajansı 19.12.2012 - 14:31

Ölen ABD’linin garajından servet çıktı

Nevada'da yalnız başına yaşayan ve ilkbahar sonunda yaşamını yitirdiği tespit edilen Walter Samaszko Jr'ın evine gönderilen temizlik ekibi, garajda Avusturya, Meksika ve ABD'den toplanan ve cephanelik kutularına istiflenen binlerce altın madeni para buldu.

Çoğu 1915'ten kalma 2 bin 900 adetten çok Avusturya, 4 bin 500 Meksika, 500 İngiliz, bazıları 1880'den ve 1890'lardan kalma 400 ABD altın madeni paradan oluşan gizli servet, yaklaşık 7.4 milyon dolar değerinde.

Walter Samaszko Jr'ın varisinin ise mahkeme tarafından Samaszko'nun yaşayan tek kuzeni olduğu ilan edilen Californialı öğretmen Arlene Magdanz olduğu ortaya çıktı.

Magdanz, varis ilan edildiği duruşmaya katılmazken, servet değerindeki mirası konusunda da herhangi bir açıklama yapmadı.

69 yaşında ölen Walter Samaszko Jr hakkında pek bir şey bilinmezken, 1960'lardan bu yana aynı evde yaşadığı, annesinin 1992'de ölümüne kadar kendisiyle birlikte kaldığı bildirildi.

Samaszko'nun cesedinin, komşuların yetkililere haber vermesi sonucu Haziran ayında bulunduğu ve kalp rahatsızlığından öldüğünün tespit edildiği belirtildi.

Walter Samaszko'nun hayattayken geçimini sağlamak için neyle meşgul olduğu ise bilinmiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...