'Örümcek Adam' tutuklanmaktan kurtulamadı

''Örümcek adam'' lakabıyla tanınan, Fransız Alain Robert, Avustralya'nın Sidney kentinin merkezindeki 41 katlı binaya çıplak elleriyle tırmandıktan sonra polis tarafından, işlek caddede trafiğin tıkanmasına neden olmaktan tutuklandı.

02.06.2009 - 10:42

'Örümcek Adam' tutuklanmaktan kurtulamadı

Dünyadaki en uzun ve en ünlü binalara, ip veya diğer araçların yardımı olmaksızın yaptığı tırmanışlarla tanınan Robert'ın, Scotland Tower binasınasındaki Royal Bank'ın tepesine yaptığı tırmanış çevreden gelen 200'e yakın kişi tarafından ilgiyle izlendi.


Polisin, tırmanış nedeniyle işlek caddenin bir bölümünü trafiğe kapaması, trafik akışında aksamaya neden olurken, Robert'ın binanın en üst noktasına ulaşması seyredenlerce alkışlarla kutlandı.

Binanın en üst noktasına çıktıktan sonra yine çıplak elleriyle, hiçbir alet kullanmadan, binadan aşağıya inen Robert burada kendisini bekleyen polislerce tutuklanmaktan kurtulamadı.

Kendi internet sitesinde yer alan bilgilere göre tüm dünyada 70'ten fazla gökdelene tırmanan, 46 yaşındaki ''örümcek adam'' lakaplı Robert'ın çıktığı binalar arasında, ABD'deki Empire States Building ile Sears Tower binaları, Tayvan'daki Taipei 101 binası ve Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'daki Petronas Towers da bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...