Oscar kucağındaysa saatlerin sayılı demektir

Oscar adlı kedi bir huzurevinde yaşıyor ve kimseye sokulmuyor. Sadece 50 kişinin yanına sokulmuş ve 50'si de hayatını kaybedince Oscar'ın adı ölüm kedisine çıkmış.

02.02.2010 - 16:16

Oscar kucağındaysa saatlerin sayılı demektir

Oscar sevimli ve tombul bir kedi ama kimsenin yanına yanaşmama gibi bir huyu var.

New England'da bir huzurevinde kalıyor ve şimdiye kadar sadece 50 kişinin yanına gitmiş. Daha sonra huzurevindekiler farketmiş ki Oscar sadece son saatlerini yaşayanların yanına gidip yatmış.

Brown Üniversitesi'nde geriatri uzmanı olan David Dosa Oscar'ın çok nadiren yanıldığını ve hatta zaman zaman hastane ekibinin bile yanıldığını kanıtladığını dile getirdi.

Beş yaşındayken Steere House Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne alınan Oscar'ın bu yeteneği ilk kez 2007'de Dosa'nın yazdığı bir makaleyle ortaya çıkmış. O günden bugüne de Oscar tahminlerinin sayısını iki katına çıkarmış.

Eğer ölmek üzere olan bir hastanın odasına giremezse, Oscar kapıyı tırmalamaya başlıyormuş.

Bir keresinde hemşireler Oscar'ı ölmek üzere olan bir hastanın yatağına koymuş. Fakat Oscar kalkıp bir başka hastanın yatağına oturmuş ve hemşirelere kimin öleceği konusundaki tahminlerinin yanlış olduğunu kanıtlamış.

Oscar'ın yatağına oturduğu hasta o gece ölürken, hemşirelerin öleceğini düşündüğü hasta iki gün daha yaşamış.

Dosa, Oscar'ın önsezilerine o kadar güvenmeye başlamış ki, kedi birinin yanına gidince, Dosa da hastanın ailesine haber veriyormuş.

Dosa huzurevinde beş kedinin daha yaşadığını ama hiçbirinin böyle bir davranış göstermediğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...