Otobüste 5 bin Euro unuttu

Danimarkalı bir turist, otobüste çantasını unuttu ancak çantanın içinde 5 bin Euro para vardı. Bunu bulan halk otobüsü şoförü örnek bir davranış sergileyerek, çantanın sahibine ulaşmasını sağladı.

02.05.2011 - 15:17

Otobüste 5 bin Euro unuttu

Antalya'nın Alanya ilçesinde Tosmur Belde Belediyesi'ne ait 07 NMZ 39 plakalı halk otobüsünün şoförü Deniz Bacak, otobüse binen Danimarkarlı turist Sussi Funk'ın unuttuğu çantayı Tosmur Belediyesi'ne teslim etti.

İçinde 5 bin Euro'nun yanı sıra, pasaport ve kimlik belgelerinin de bulunduğu çantanın sahibini araştıran belediye yetkilileri, Sussi Funk'a ulaştı. Belediyeye çağırılan Funk'a çantası, içindeki eşya ve paralarla birlikte teslim edildi. Ailesiyle birlikte belediyeye gelen Funk, şoför Deniz Bacak'a sarılarak teşekkür etti.

DHA'nın haberine göre; sevinçten göz yaşlarına hakim olamayan Funk, "Yanımda kızlarım ve torunumla birlikte otobüsten indik. Çantamı otobüste unuttuğumu çok geç fark ettim. İçinde değerli eşyalarım ve cüzdanım vardı. Çok büyük üzüntü yaşadım. 'Çantamı bulamam' diyerek ümidimi kesmiştim. Ama Tosmur Belediyesi'nden gelen haberle büyük sevinç yaşadım" dedi.

Deniz Bacak ise "Benim yerimde kim olsa aynı davranışı gösterirdi. İnsanlık adına takdir edilmek çok güzel bir duygu" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...