Bayramın yaklaşmasıyla hareketlenen borsada, büyükbaş hayvanların fiyatları 4 bin ile 7 bin 500 lira arasında, küçükbaş hayvanların fiyatları da 550 ile 750 lira arasında değişiyor. 

Canlı Hayvan Borsası'nda Direkli Köyü'nden hayvanlarını satmaya gelen Hasan Erkek, piyasa fiyatlarının yüksek olduğunu düşünenlerden. Canlı ağırlığı 485 kilogram olan hayvanın 5 bin 500 lira değerinde olduğunu söyleyen Erkek, fiyatların yüksek oluşu nedeniyle de satış yapamadıklarını belirtti.

PİYASADA HAYVAN SIKINTISI VAR
İnsanların fiyat araştırması için hayvan pazarına geldiğini ifade eden Erkek, ''Fiyatları sorup, gidiyorlar. Pazarlık bile yapmıyorlar. Piyasada hayvan sıkıntısı olduğu belirtiliyor, bundan dolayı da hayvanların fiyatı yüksek'' diye konuştu. 

İsmail Uysal adlı satıcıya göre ise hayvanların fiyatları normal. canlı ağırlığı 330 kilogramlık kurbanın 4 bin liraya satışa sunulduğunu belirten Uysal, ülkede hayvan sıkıntısının da olmadığını kaydetti. Yerli üreticinin elinde yeterli kurbanlık bulunduğuna işaret eden Uysal, arife gününe kadar satışların devam edeceğini bildirdi. 

FİYATLARIN DÜŞÜK OLMASINDAN ŞİKAYETÇİ
Büyükbaş hayvan satıcılarından Bekir Karahan da Canlı olarak yaklaşık 500 kilogram ağırlığında olan ve kesildikten sonra 260-270 kilogram kemikli et çıkacağını belirttiği kurbanlık danayı 6 bin liraya satacağını belirtti. Fiyatların düşük olmasından yakınan Karahan, hayvan sıkıntısının olmadığını, yerli üreticide yeteri kadar hayvan bulunduğunu kaydetti. 

Pazarın en yüksek fiyattaki hayvanını satan Mevlüt Doğan da, canlı ağırlığı 700 kilogramlık kurbanlık boğayı 7 bin 500 liradan satışa sunduklarını bildirdi.

Doğan, canlı 700 kilogram gelen boğadan 380 kilogram civarında kemikli et çıkacağını ifade etti. Fiyat soranların çok olduğunu, ancak ciddi bir alıcıyla henüz pazarlık yapamadıklarını belirten Doğan, aynı hayvanın 635 kilogram gelen ki kardeşini de 7 bin liradan satışa çıkardığını, bu hayvandan da 350 kilogram kadar kemikli et çıkacağını anlattı.

İKİNCİ EL OTOMOBİL FİYATINA
Hasan Hüseyin Tık ise fiyatların yüksek olduğundan yakınarak, ''Kendimi araba pazarında hissettim. Bir büyükbaş hayvanın fiyatı 7 bin 500 lira. Araba pazarına gitseniz bu fiyata güzel bir ikinci el otomobil alabilirsiniz'' dedi.