Modeller Paralimpik Olimpiyatlar için engelli pozu verdiler

Vogue Dergisi’nin Brezilya edisyonu, tartışma yaratan bir fotoğraf çalışmasına imza attı. Modeller Cleo Pires ve Paulinho Vilhena, Photoshop’lanarak engelli olarak gösterildi.

ntv.com.tr 26.08.2016 - 14:52

Modeller Paralimpik Olimpiyatlar için engelli pozu verdiler

Vogue Brezilya, 7 Eylül’de başlayacak olan 2016 Paralimpik Olimpiyatlar için engelli atletlere gönderme yapan bir fotoğraf çalışmasına yer verdi. Ancak dergi, gerçek ampute sporcuları kullanmak yerine iki modeli engelli olarak göstererek ses getiren bir çalışmaya imza attı.

Dergi, 1,06 milyon takipçisi olan Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafın altına, “Hepimiz paralimpiğiz” yazdı.

Model Cleo Pires, Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla, gerçekleştirdikleri kampanyanın, üç yaşındayken tek kolunu kaybeden 17 yaşındaki masa tenisi oyuncusu Bruna Alexandre’dan ilhamla hazırlandığını açıkladı.

Essa é a foto na qual nos inspiramos pra foto da campanha #somostodosparalímpicos. Essa é a Bruna Alexandre. Como embaixadora do comitê paralímpico brasileiro me sinto honrada em representar a Bruninha nessa campanha endossada pelo comitê paralímpico e pelos atletas paralímpicos brasileiros. Apenas uma dentre nossos 279 atletas Paralímpicos. E ela tem "umas 400" medalhas como ela mesma diz 😂🙏🏻 Arianinha danada começou a competir com atletas que tinham os dois braços🤘🏼🤘🏼🤘🏼 guerreira, ainda compete, não se acomoda. Fera demais. Nóix, pequena🤘🏼🙏🏻💪🏽⚡️💋😍😍 Para compra de ingressos acesse rio2016.com link na bio ⬆️ @voguebrasil @africaoficial @vilhenap @bruninha_alexandre @renatoleite10 @ocpboficial @pinymontoro @nizanng @andrepassos @danielafalcao1

Cleo Pires. Atriz/Actress (@cleopires_oficial) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

"GURUR DUYUYORUM"

“Brezilya Paralimpik Komitesi’nin bir elçisi olarak, Paralimpik Komitesi ve Brezilyalı Paralimpik sporcular tarafından onaylanan bu kampanyada Bruna’yı temsil etmekten gurur duyuyorum" şeklinde yorum yazdı.

Brezilya Paralimpik Komitesi’nin bir başka elçisi olan Paulinho Vilhena da, bacağını kaybeden voleybol oyuncusu Renato Leite’yi temsil etti.  

Vogue Brezilya’nın sanat yönetmeni Clayton Carneiro, “Böyle bir kampanyanın parçası olmak benim için gurur verici. Stüdyodaki atmosfer mutluluk ve gurur içeriyordu” dedi.

TAKİPÇİLERDEN TEPKİ

Kampanyada yer alan modellerin ve dergi sanat yönetmeninin konu hakkındaki mutluluk dolu yaklaşımlarına karşın Vogue Brezilya takipçilerinden bazıları kampanyaya tepki gösterdi.

Takipçiler, Vogue Brezilya’nın gerçekten engelli modeller yerine ampute olmayan modelleri Photoshop’layarak engelli olarak göstermesine, “Çünkü sizin için paralimpikler yeterince iyi görünmüyor” benzeri yorumlar yaptı.

Sayfa Yükleniyor...