Paris'te kedilere özel kafe

Paris'te kedi sahiplerinin uğrak noktası haline gelmesi planlanan kedilere özel bir kafenin yapılması için kollar sıvandı. Projenin sahibi olan kedi aşığı Margaux Gandelon, yaratacağı bu alanla kedi sahiplerinin çok rahat edeceğini ve insanların yeni bir kedi almasına zemin oluşturacağını ifade etti.

11.07.2013 - 13:41

Paris'te kedilere özel kafe

Popülerliğini Japonya'da kazanan ve yavaş yavaş Avrupa'ya yayılan kedilere özel kafelerin bir yenisi Paris'te açılacak.

Today.com internet sitesine açıklama yapan Fransız girişimci Gandelon, kedi sahibi olan insanların kendilerini rahat hissetmek istemesi ve kedilerinin başka kedilerle kaynaşmasını talep etmesi üzerine bu projeyi uygulamaya koyduğunu ifade etti. Paris'teki evlerin küçük olması ve evcil hayvan besleme kanunlarının komplike olması gibi sorunların altını çizen Gandelon, açacağı bu kafenin kedi sahibi olmak isteyen Fransızlar için güzel bir fırsat olduğunu dile getirdi.

4 ay içinde yeni projeleri desteklemek amacıyla kurulan para bağışı platformu "Indıegogo" dan 52 bin dolar topladığını belirten girişimci, Eylül ayında "Le Cafés des Chats" (Kedilerin Kafesi) adlı kafesini açmaya hazırlanıyor.

Söz konusu projenin kediler ve insanlar arasındaki ilişkiyi güçlendireceğini savunan 26 yaşındaki Gandelon, hijyen problemine değinerek kafenin sürgülü bir kapıyla ayrılan bölmesine kedi kutularının yerleştirileceğini belirtti. Kedilere oyuncak gibi davranılmasını engellemek için tedbir aldıklarını belirten Gandelon, anlaştıkları bir veterinerin düzenli olarak kedilerin fiziksel ve psikolojik sağlığını gözeteceğini bildirdi. "Gelenlerin sadece yeni pişmiş tart kokusunu alacağı ve kedileriyle rahat edeceği bir ortam hazırlıyoruz" diyen Gandelon'un yeni kafesi 1 ay içinde kediseverlerle buluşacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...