Phil Collins Alamo'da savaşmış!

Genesis grubunun vokalisti Phil Collins, Alamo Savaşı'nda savaşan bir Amerikan kahramanı olduğunu iddia etti.

26.11.2010 - 17:49

Phil Collins Alamo'da savaşmış!

Ünlü yıldızların tuhaf ve farklı ilgi alanları olabiliyor ama Genesis grubunun vokalisti ve bateristliğini yapan ünlü rock yıldızı Phil Collins'in Alamo Savaşı'na olan merakı tüm bunları aşacak nitelikte.

Batı Londra'da doğan ve büyüyen 59 yaşındaki yıldız dört yıl önce Teksas'ta tanıştığı bir medyumun kendisine anlattıklarından sonra Alamo'da savaşıp hayatta kalan savaşçılardan birinin reankarnesi olduğuna inanmaya başladı.

1836 yılında 1500 kişilik Meksikalı grupla 200 Teksaslı'nın arasında yaşanan savaşta sadece bir elinin parmakları kadar Teksaslı hayatta kalmıştı.

Arkadaşlarına şarkıcılık hayatının onun için artık bittiğini söyleyen Collins, kendini Alamo tarihine verdi. Bütün enerjisini savaşla ilgili belgeleri okumaya veren eski rockçı, bir yandan da İsviçre'deki evinde savaşa dair objeler topluyor.

2007 yılında üçüncü boşanmasını yaşayan Collins'in yaşadığı sağlık sorunlarının da etkisiyle bu olaya kendini fazlasıyla kaptırdığı söyleniyor. Geçirdiği rahatsızlık yüzünden kol sinirleri zarar gören yıldız o günden bu yana bateri çalamıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...