Pilot aşkını gökyüzüne yazdı, sosyal medya çalkalandı

Yeni evli Air Malta Havayolları pilotu aşkını uçağın rotasıyla çizdiği 2 kalple ilan etti.

ntv.com.tr 15.04.2015 - 09:56

Pilot aşkını gökyüzüne yazdı, sosyal medya çalkalandı

Havacılık meraklıları uçakların rotalarını, telsiz konuşmalarını internet üzerinden takip ediyor. Ancak geçtiğimiz günlerde karşılaştıkları bir görüntü kafaların karışmasına neden oldu.

Akdeniz üzerinde uçan bir uçağın rotasının iç içe geçmiş iki kalp şeklini aldığını görenler ilk bakışta olaya anlam veremedi. KM14JC sefer sayılı uçuşun tam olarak neden böyle yaptığını çözmeye çalışanlar olayı sosyal medya üzerinden araştırmaya başladı. Bazıları hava yolu şirketinin eğitim uçuşu yaptığını bazıları da şaka yollu Malta Hava Yolları'nın sevgisini bu şekilde gösterdiğini ifade etti.

Ancak gizem kısa süre sonra çözüldü. Air Malta Hava Yolları sözcüsü yaptığı açıklamada pilotun yeni evlendiğini ve düğünden sonra konuklarla beraber uçuşu gerçekleştirdiğini açıkladı. Uçağın Sicilya yakınlarından geçtiğini belirten sözcü, böylelikle yolcuların Etna Yanardağı'nı da havadan görebildikleri romantik bir uçuş gerçekleştirdiğini söyledi.

Sosyal medyada uçuş için "aşk uçuşu" tanımlaması yapılırken kimileri de bunun yalnızca bir pr çalışması olabileceğini savundu.

Sayfa Yükleniyor...