ABD’de siyahlara yönelik polis şiddetine ünlülerden protesto

Beyonce, Bono, Rihanna, Pharrell , Alicia Keys, Lenny Kravitz, Pink, Maroon 5 gibi dünyaca ünlü sabatçılar, ABD’de siyahlara yönelik artan polis şiddetini protesto etmek için bir video hazırladı.

ntv.com.tr 14.07.2016 - 14:38 | Son Güncelleme : 14.07.2016 - 14:42

ABD’de siyahlara yönelik polis şiddetine ünlülerden protesto

ABD'de son günlerde artan polis şiddeti, ülke genelinde protestolara neden oluyor. Louisiana'nın Baton Rouge kentinde 37 yaşındaki siyahi Alton Sterling'in polis kurşunuyla hayatını kaybetmesinin ardından, Minnesota eyaletinde siyahi Amerikalı Philando Castile'in de polis tarafından silahla öldürülmesi, ırk ayrımı ve polis şiddeti tartışmalarının yeniden alevlenmesine neden oldu.

New york'ta binlerce kişi, bu durumu protesto etmek için yürüdü. Ünlü isimlerden de bu harekete destek geldi. Beyonce, Bono, Rihanna, Pharrell , Alicia Keys, Lenny Kravitz, Pink, Maroon 5 başta olmak üzere birçok sanatçı, hazırladıkları özel videoyla "ırkçılığa hayır" dedi. 

Alici Keyse, "Yıllardır süren bu ırkçı şiddetin artık son bulmasını istiyoruz" mesajını verdi.
Alici Keyse, "Yıllardır süren bu ırkçı şiddetin artık son bulmasını istiyoruz" mesajını verdi.

'AMERİKA'DA BİR SİYAHIN ÖLDÜRÜLMESİNİN 23 YOLU'

"23 Ways You Could Be Killed If You Are Black in America" (Amerika’da Bir Siyahsanız 23 Farklı Yoldan Öldürülebilirsiniz) adıyla bir video hazırlayan ünlü isimler, hayatını kaybeden siyahi vatandaşları andı.

Videoda, her bir ünlü isim, öldürülen siyahi insanları ve öldürülme şekillerini anlatıyor.

Polisten kaçarken, sokakta yürürken, arabada çocuğuyla bir yerden bir yere giderken ve benzeri nedenlerle öldürülenler videoda anılıyor.

Şarkıcı Alicia Keys mesajında "Yıllardır süren bu ırkçı şiddetin artık son bulmasını istiyoruz" diyor.

iŞTE ÜNLÜLERİN POLİS ŞİDDETİNE KARŞI VİDEOSU

Sayfa Yükleniyor...