Ramazanda uygun fiyata tatil fırsatı

Turizm şirketleri sezonun en yoğun yaşandığı Ağustos ayına denk gelen Ramazanda, azalması beklenen yerli turist sayısını artırmak için tesis fiyatlarında indirime gidiyor.

03.08.2010 - 10:45

Ramazanda uygun fiyata tatil fırsatı

Etstur Yurt içi Turlar Müdürü Suat Özbek, Ramazan ayının bu yıl 11 Ağustostan itibaren başlayacağını, bu ayda tatile çıkacakları cazip fiyatların beklediğini söyledi.        

Ramazan süresince tatil yapmayı planlayanların sezona göre daha düşük fiyatlarla karşılaşacağını belirten Özbek, ''Ramazan dolayısıyla azalacak misafir trafiği nedeniyle, fiyatlar düşecek. Bu imkan da yüksek fiyatlar nedeniyle son dakikada yer bulamayan ve tatillerini ertelemek zorunda kalan misafirlere daha çok yarayacak'' dedi.        

Erken rezervasyon döneminin oldukça başarılı geçtiğini, tatilcilerin Ramazan ayı öncesini ve bayram sonrasını yoğun bir şekilde tercih ettiğini anlatan Özbek, sözlerini şöyle sürdürdü:        

"Ramazan ayı döneminde, tesislerde büyük boşluklar oluştu ve bu boşlukları değerlendirmek isteyen misafirlerimiz için, her bir tesisin Temmuz ayı ve Ramazan dönemi fiyatlarını karşılaştırdığımızda ciddi avantajlar ortaya çıkıyor. Bu sayede son dakikada izin tarihlerini belirleyebilen misafirlerimize de hesaplı tatil yapma fırsatı sunuluyor. Ramazan ayı boyunca tatile çıkacaklar için yüzde 25'lere varan indirim imkanı bulunuyor.''
        
Bu yıl Kemer, Bodrum, Belek, Side, Marmaris ve Ayvalık'a talebin yüksek olmasını beklediklerini dile getiren Özbek, ''Geçen yıl da Ramazan Ağustos ayına denk gelmişti. Geçen yıl bir tesis Ramazan öncesi dönemini yüzde 90-95 doluluklarla geçirirken, bu oran Ramazan ayında yüzde 85-90'lar düzeyinde gerçekleşmişti. Bu yıl da benzer bir profil yaşanmasını bekliyoruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...