'Rekorların adamı'na hapis cezası

12 bin 750 liralık karşılıksız çek yüzünden yargılanan ünlü sporcu Namık Ekin, 4 ay 7 gün hapis yatacak. Ancak Ekin'in yetkililerden bir ricası var...

28.09.2010 - 17:59

'Rekorların adamı'na hapis cezası

Namık Ekin, 2007 yılında Osmanbey Halaskargazi Caddesi üzerinde spor salonu açtı. Aylık kirası 12 bin 750 lira olan salonunun sahibi Ziya Aktürk’e, 12 çek verdi. Çeklerin üçünü peşin ödedi ancak dördüncü çeki ödemediği gerekçesiyle icraya verildi.

KARŞILIKSIZ ÇEK SUÇUNDAN DAVA AÇILDI
Beyoğlu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde de Ekin hakkında karşılıksız çek suçundan dava açıldı. Mahkeme, Ekin’e çekin bedeli kadar para cezası verdi. Bunu da ödeyemeyen Ekin hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

DHA'nın haberine göre; kararı öğrenen sporcu, polise giderek teslim oldu. Ekin hakkındaki kesinleşmiş para cezası, günlüğü 100 liradan 4 ay 7 gün hapse çevrildi. Tutuklama kararı vicahiye çevrilen Namık Ekin, Metris Cezaevi’ne gönderildi.

"ADALET BAKANLIĞI’NDAN 10 GÜN İZİN İSTİYORUM SONRA TEKRAR DÖNERİM"
12 bin 750 liralık para cezasını ödediği taktirde özgürlüğüne tekrar kavuşabilecek olan Ekin'in yetkililerden bir de ricası vardı:

"Üç aylık kirayı peşin vermiştim. İşyerimdeki leasingli eşyalar haciz yoluyla kaldırıldı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde düzenlenecek olan etkinlikte belediye bana rekor kırmak için Taksim Meydanı’nda 500 metrekarelik bir yer ayırmıştı. Bu arada ünlü illüzyonist David Blaine’in bir cam fanusta havada asılı şekilde 7 gün 7 gecelik rekorunu egale edip kurulacak bir akvaryum içinde 8 gün 8 gece kalarak bu rekorunu kıracaktım. 3 Aralık’taki bu rekoru kırabilmem için Adalet Bakanlığı’ndan 10 günlük izin istiyorum. Sonra tekrar cezaevine dönerim."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...