Rus Mezzo soprano İstanbul’da

Müziğin yanısıra oyunculuk ve Rusya’nın kültür kanalı’nda sunuculuk yapan mezzo soprano Maria Petrovna Maksakova 28 Şubat Salı akşamı Cemal Reşit Rey’de bir konser verecek.

Haberler 23.02.2012 - 17:53

Rus Mezzo soprano İstanbul’da

Müziğin yanısıra politikayla uğraşan ve sunuculuk yapan ünlü Rus mezzo sporano Maria Petrovna Maksakova İstanbul'da 28 Şubat'ta vereceği konserinden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Maksakova Putin’le seçinlerde aynı partide olduklarını belirterek politik icraatleriyle ilgili şunları söyledi:

“Anneannemin adına Astrahan'da bir sokak var. o sokağa çok modern bir opera binası inşa ediyoruz. 2 senedir yetenekli çocukların müzik eğitimi için bir fon oluşturdum onun üzerine de çalışıyorum. Putin Sovyetler Birliği'nin eski üye cCmhuriyetlerini de biraraya getirmeye çalışıyor. Aynı şekilde Türkiye ile de bağlarımızı kuvvetlendirmek istiyoruz. Putinle seçimlerde aynı partideyiz. 4 Mart'ta seçimler yapılacak, kazanacağından şüphem yok. “

İstanbul’da vereceği konser için özel bir repertuvar hazırladığını belirten sanatçı Mozart'tan iki eser, "Zolushka" adlı bir eser ve Carmen Operası'ndan habenera ile Çingene dansını seslendireceğini kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...