Sağlık için müzik dopingi

Radyo Voyage, 25. Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali’ne çok özel müzikleriyle renk katıyor.

Haberler 14.11.2012 - 16:21

Sağlık için müzik dopingi

Türkiye’de doğal ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal bilincin oluşması ve tüketici alışkanlıklarının yerleşmesine öncülük eden Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali, 15-18 Kasım tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde 25. kez düzenlenecek.

Festivalin radyo sponsoru Radyo Voyage, özel müzikleriyle dört gün boyunca festivalde yer alırken, radyonun genel yayın yönetmeni Neslihan Yavuzer, 17 Ekim Cumartesi saat 18.45’te ‘Müzikle Hayatın Keşfi’ konulu bir sunum gerçekleştirecek.

Festivalde neler var?
Naturel Festivali bu yıl, Türkiye’nin yanısıra Almanya, Hindistan, Hollanda, İngiltere ve Kanada’dan konuşmacılar ağırlıyor. Doğal yaşamı gündelik hayata yansıtan hizmet ve ürünlerin tanıtılacağı etkinlikte konferanslar, müzik ve dans performansları, albüm ve kitap imza günleri gibi doksanı aşkın farklı aktivite yer alıyor.

Festivalin açılışını, Buğday Derneği Başkanı Güneşin Aydemir “Kadınların Dünyamızı Dönüştürmedeki Gücü ve Sorumluluğu” başlıklı konuşmasıyla yapacak. Gülüm Pekcan Şimşir’in “Şemsiyenin Altındaki Gerçek” adlı gösterisi, “Benler ve Deri Kanseriyle İlgili Doğru Bildiğimiz Yanlışlar “ semineri Uzm. Dr. Fügen Erdoğan Çekin tarafından 15 Kasım Perşembe günü sunulacak.

16 Kasım Cuma günü, Doç. Dr. Nezih Hekim “Uzun Yaşamak” başlıklı konuşmasında uzun ve sağlıklı bir yaşam için gerekenleri, tıbbın bu konuya yaklaşımını ve yapılan bilimsel araştırmaların sonuçlarını anlatacak. Dr Gönül Ateşsaçan “Obezite konusunda Grup Hipnozu” yapacak.

Düşünce gücüyle beden ve bağışıklık sistemimizin ilişkisine yepyeni bir kanıt olan “Psiko-Nöro-Immunoloji” konusunu Prof. Dr. Kemal Nuri Özerkan 17 Kasım Cumartesi anlatacak. Aynı gün, Uzm. Dr. Mehmet Yavuz “Beyin Yorgunluğu” konulu sunumuyla katılımcıları bilgilediriken Radyo Voyage Genel Yayın Yönetmeni Neslihan Behmuaras “Müzikle Hayatın Keşfi” etkinliğini gerçekleştirecek.

18 Kasım, Pazar günü Op. Dr. Levent Ersan “Farklı Frekans ve Boyutları Algılama (3.Göz) üzerine Yeni Bilimsel Yaklaşımlar”, Dr. Ali Şehabettinoğlu “Bel ve Boyun Fıtıklarında Elle Tedavi (Maniplasyon ): Nasıl ne Zaman?”, Dr. Ender Saraç “Bedensel ve Ruhsal Detoks” konularını anlatacak. Semin Yılmaz ve Dr. Oğuz Yılmaz’ın "Kalpte Yaşamak" adlı sunumu da saat 19.00’da izlenebilecek.

Sayfa Yükleniyor...