Sagopa Kajmer'le Erol Köse davalık

Rap müzik piyasasında Sagopa Kajmer ve Kolera lakaplarını kullanan Yunus Özyavuz ile eşi Esen Güler Özyavuz, İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak, yapımcı Erol Köse’ye dava açtı.

27.08.2011 - 09:36

Sagopa Kajmer'le Erol Köse davalık

Avukat Cemal Donat tarafından mahkemeye sunulan dilekçede, davalı Erol Köse’nin davacılara, kendisine ait “drerolkose” isimli twitter hesabı üzerinden defalarca hakaret ettiği, asılsız iftiralarda bulunduğu iddia edildi.

Vatan'ın haberine göre; bununla yetinmeyen Köse’nin, davacıların hayranlarına da hakaretler ettiğinin savunulduğu dilekçede şu iddialar yer aldı:

“Davalı Köse, müvekkillerimi küçük düşürücü beyanlarda bulunarak insanların müvekkillerime karşı, kin ve nefret duymalarını amaçlamıştır. Üstelik davalı, hakaret ve iftiralarının internet ve basın yoluyla gerçekleştirmiştir.”

Dilekçede, davalının, “drerolkose” isimli twitter hesabı üzerinde, ileride açacakları tazminat davasına delil teşkil etmek üzere bilirkişi incelemesi yapılması talebinde bulunuldu.

Köse’nin hakkında açılan davadan, delilleri karartmasının önüne geçilmesi amacıyla, bilirkişi incelemesinin ardından haberdar edilmesinin istendiği dilekçede, söz konusu twitter mesajlarına da yer verildi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...