Şahan Gökbakar isyan etti

Antalya'da otomobilini üzerlerine sürdüğü köpeklerden birini ezerek öldüren Erhan Kozan'a verilen 1097 TL'lik ceza Şahan Gökbakar'ın tepkisine neden oldu. Gökbakar, bu olayı cinayet olarak nitelendirirken mahkemenin sürücüye şaka yapmış olabileceğini söyledi.

15.08.2017 - 15:47 | Son Güncelleme : 15.08.2017 - 15:49

resized_497ac-47d0f2f3u.jpg

Antalya'da yol kenarında bulunan köpeği aracıyla kasıtlı olarak ezip kaçan sürücü Erhan Kozan, ifade işlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

3 çocuk babası Erhan Kozan hakkında idari işlem başlatılmış ve 5 bin 199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca cezalandırılması için Antalya Valiliği ile Kepez İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü şikayette bulunuldu. Şikayet ardından Erhan Kozan'a Hayvanları Koruma Kanununa muhalefetten 1097 lira idari para cezası kesildi.

Verilen cezayı hayvanseverler az bulup itiraz ederken ünlü oyuncu Şahan Gökbakar da karara tepki gösterdi. 

"YAZIKLAR OLSUN"

Kişisel Instagram hesabı üzerinden sürücünün fotoğrafını ve kaza anına ait güvenlik kamerası görüntüsünü paylaşan Gökbakar, olayın bir insanı öldürmekle eşdeğer olduğunu belirterek 'bu bir cinayettir' dedi. Gökbakar paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Arabasını köpeklerin üzerine sürüp bir tanesinin başının üzerinden geçerek katleden kişi 'şakalaşmak için yaptım' demiş. Mahkeme de kendisine bu cinayeti karşısında 1097 TL ceza vererek şakalaşmak istemiş herhalde. Hayvanları öldürmekle insanları öldürmek arasında bir fark yoktur. İkisi de candır ikisi de cinayettir. Yazıklar olsun."

İŞTE GÖKBAKAR'IN O PAYLAŞIMI

Sayfa Yükleniyor...