Sahte içkiden bir ölüm daha

Bodrum'da yaşanan sahte içki skandalına bir kurban daha verildi.

06.06.2011 - 13:57

Bodrum'da sahte içki içen Rus rehberlerden biri daha hayatını kaybetti. Muğla'nın Bodrum ilçesinde zehirlenerek Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Rus tur rehberi Alexandr Zhbckov (28) öldü.        

Bodrum'da 9 gün önce tekneyle gezintiye çıktıktan sonra rahatsızlanarak Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Rus tur rehberlerinden Zhbckov, kurtarılamadı. 

Yoğun bakım ünitesinde olan rehber, kan değerlerinin normale dönmesi için diyaliz cihazına bağlı olarak tedavisi sürerken hayatını kaybetti.        

23 kişi, 9 gün önce 'Orkan 5' adlı tekne ile Mavi Yolculuğa çıkmıştı. Teknede yemek yiyip alkol alan gruptaki hemen herkes rahatsızlandı. Hastanede hepsinin metil alkol yüzünden zehirlendiği belirlendi.

Durumu ağır olanlar Antalya'ya sevkedildi. İlk 4 gün içinde 3 Rus rehber hayatını kaybetmişti. Ölenlerin ikisi Türkiye'de biri de Rusya'da hayatını kaybetmişti.

Maria Shalyapina ile Zalya Eva Auilia Bodrum Devlet Hastanesi'nde Mariya Şevelyova ise ülkesinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...