Sarkozy'den Carla'ya: Bir rahat dur

Eşinin siyasi kararlarına çok karıştığı söylenen Fransız First Lady Carla Bruni'nin Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy tarafından uyarıldığı iddia edildi.

06.11.2009 - 13:00

Sarkozy'den Carla'ya: Bir rahat dur

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin eşi Carla Bruni'den işlerine karışmamasını istediği iddia edildi. Bruni'nin politik olarak Sarkozy'yi çok fazla etkilediği söyleniyordu.


L'Express dergisindeki bir iddiaya göre de Bruni, sonbaharda ülkenin liderinin yaşadığı sıkıntıların çoğundan sorumluydu. Halkın Sarkozy'yi tasvip etme oranı da seçildiğinden bu yana yüzde 39'la en düşük seviyede seyrediyor.

20minutes.fr adlı internet sitesine konuşan Bruni'nin yakın bir arkadaşı "Eşi Bruni'den siyasi konulara karışmamasını istedi ve bu Bruni'yi rahatsız etmiyor" açıklamasını yaptı.

Sarkozy'nin Halk Hareketi Birliği Partisi'nin üyeleri de Fransız lideri, Bruni tarafından büyülenmekle ve asıl işlerini unutmakla suçluyor. Bir üye, "Nicolas kendinden daha zengin ve dünyaca ünlü manken bir eş tarafından zaptedilmiş" yorumunu yaptı.

Bir başkası ise Sarkozy'nin Birlemiş Milletler Genel Kurulu'na giderken danışmanlarıyla ilgilenmeyip bütün yolculuğu eşi Carla'nın yanında geçirdiğini söyledi. İddiaya göre danışmanlar sadece 15 dakika Sarkozy'nin yanında kalabilmiş.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...