Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan attığı mesaj nedeniyle hakim karşısına çıkan ünlü piyanist Fazıl Say, hakkında başlatılan ikinci soruşturmaya Facebook üzerinden tepki gösterdi.

Bir televizyon programında “it-kopuk” kelimesini kullandığı için hapis cezasıyla karşı karşıya kaldığını ifade eden Fazıl Say, “Merak ediyorum amaçları ne? Ben hapse girince başarılı mı oluyorlar? Evet oluyorlar! Onların amacı yaratmak değil, yıkmak” dedi.

Medyaya yönelik eleştirilerde de bulunan Say, şöyle konuştu: “Türk medyası ise, beni düşman ilan etti, manipüle ettiği sebep ise, Türkiye’deki bir ticari müziğin değersizliğini söylemiş olmam, bu yüzden her gün, ama her gün aleyhimde yeni bir şey yamaktalar, utanmadan, sıkılmadan, bunalmadan.”

Ne yapacağını bilmediğini belirten Say, “Bir piyanist hapis yatamaz. Hayatı biter. Daha iyisi gitmektir. 12 yaşımdaki kızımı bırakıp gitmenin ise planını henüz yapmadım. Ama yapabilirim. Ya da onu da beraberimde götürmeyi düşünebilirim. Daha fazla cezalandırılmak isteniyorum” ifadelerini kullandı.

Say, sözlerini şöyle noktaladı: “Bu faşizme karşı susmam isteniyor ve sanırım bunu da her tür manipülasyon eşliğinde başarırlar. Ama başardıkları ne olacak? Yıkmak mı? Yaratmak varken yıkmak mı? Buyrun… Alkışlayın onları. Alkışlayın.”