Sayısal Loto talihlisi: Çiftçiliğe devam

Yaklaşık 3 buçuk milyon TL'lik ikramiyenin sahibi Manisalı çiftçi, basının sıkıştırmasından şikayet etti ve toprağıyla uğraşmaya devam edeceğini söyledi.

Anadolu Ajansı 19.01.2011 - 19:30

Sayısal Loto talihlisi: Çiftçiliğe devam

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde sayısal loto çekilişinde 6 rakamı bilerek büyük ikramiyenin sahibi olan çiftçi Mestan Kocatürk, ilk kez konuştu.

Yine bağıyla bahçesiyle uğraşacağını söyleyen Mestan Kocatürk, köyde 60 dönüm üzüm bağı bulunduğunu ve lotodan kazandığı ikramiyeyi bankaya yatırdığını belirtti.

Bir traktörü bulunduğunu ve kazandığı ikramiyeyle ilk iş olarak ihtiyacı olan cipi aldığını söyleyen Kocatürk, parayı nasıl değerlendireceğini planlamadığını dile getirdi.

Kocatürk, ''Çiftçiyim. Arazime bakmaya devam edeceğim. Topraktan kazanmayı öğrendim. Yine toprak işiyle uğraşacağım. Şimdilik parayı nasıl değerlendireceğimi planlamadım. Elbette geleceği de düşünmekteyim'' dedi.

Köyde evlerinin sabaha kadar ziyaretçi akınına uğradığını ifade eden eşi Raziye Kocatürk, ''Allah gelenden gidenden eksik etmesin. Para bizi değiştirmez. Biz, yine bağımızla bahçemizle uğraşacağız. Basın bizi sürekli sıkıştırıyor, ancak biz kimseyle görüşmek istemiyoruz'' diye konuştu.

Baba Çetin Kocatürk (71) ise, ''Allah bu parayı ağız tadıyla yemeyi nasip etsin'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...