Formula-1'in efsane pilotu Michael Schumacher , 2013 aralık ayında kayak yaparken düşüp kafasını kayaya çarpmıştı. 6 ay komada kalan ve ardından rehabilitasyon kliniğine nakledilen efsane pilot, 2 yıla yakın süredir evinde tedavi görüyor. Peki Schumacher'in tedavisine ne kadar para harcandı?

İngiliz basınına göre efsane pilotun haftalık sağlık giderleri yaklaşık 115 bin Sterlin yani 510 bin Türk Lirasını buluyor. Schumacher'in sağlık giderleri için bugüne kadar harcanan toplam para ise yaklaşık 12 milyon Sterlin; yani 53 milyon Türk Lirası.

15 kişilik sağlık ekibiyle birlikte İsviçre'deki evinde tedavisi süren Schumacher'in basın sözcüsü Sabine Kehm, Alman pilotun durumunun iyiye gittiğini söylüyor. Ancak İngiliz kaynaklara göre bu açıklama da doğru değil. 45 kiloya kadar düştüğü iddia edilen Schumacher, yardım olmadan yürüyemiyor ve durumunda herhangi bir iyileşme yok.

Sabine Kehm, Schumacher'in durumuyla ilgili yaptığı son açıklamada; "Schumacher'in gelişim sağladığını büyük bir mutlulukla aktarabilirim. Ancak kafasından aldığı yaranın etkilerinin hala sürdüğünü de dile getirmem gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı.