Amerika'da yaşayan ve adı sadece Alice olarak açıklanan 59 yaşındaki kadının cinsel hayatı diğerlerinden biraz daha farklı. Mesela eşiyle seviştiği zaman gerçekten aklı başından gidiyor; kelimenin her anlamıyla hem de.

Alice, genel olarak seks sırasındaki hareketlerle tetiklenen, beyne giden damarlara baskı yapılması sonucu oluşan ani hafıza kaybı yaşıyor. Alice geçen ağustosta eşi Scott ile seviştikten sonra çift televizyonu açmış. Alice ekrana bakarken eşine dönüp "Olimpiyatlar mı var" diye sormuş.

Bir şeylerin yanlış gittiğini anlayan Scott Alice'e hangi günde olduklarını sormuş. Alice cevap veremeyince Scott bu sefer de kimin başkan olduğunu sormuş, bu sefer gelen cevap onu daha da endişelendirmiş: "Bill Clinton."

Scott hemen ambulans çağırmış ve ilk başta Alice'in felç geçirdiği sanılmış. Hastanede nörologlar Alice'e 50 yaşın üzerindekilerde görülen ani hafıza kaybı teşhisi koymuş.

Harvard Tıp Okulu'ndan nöroloji profesörü Louis Caplan, "Seks genelde buna zemin hazırlayan en bilinen etkendir. Genelde orgazm sonrası gelişir" dedi. Migren ve ciddi baş ağrısı çeken insanların bu hastalığa daha meyilli olduğu ortaya çıkmış.