Serçe parmaklarıyla 8 otomobil çekti

Daha önce 90 tonluk tramvay, uçak, otobüs ve cip çeken Kayserili 'Anadolu Herkülü' Zafer Pezük, bir dünya rekoruna imza attı.

Haberler - Anadolu Ajansı 31.10.2012 - 06:02

Serçe parmaklarıyla 8 otomobil çekti

Kayseri'de 'Anadolu Herkülü' olarak bilinen Zafer Pezük, serçe parmaklarıyla yaklaşık 12 ton ağırlığındaki 8 otomobili çekti.

Oto Galericiler Sitesi önündeki gösteride, kısa süre ısınma hareketleri yapan PVC doğrama işçisi 36 yaşındaki Zafer Pezük, 8 otomobili halatlarla arka arkaya bağladı.

En öndeki araca bağladığı ipleri de serçe parmağına bağlayan Pezük, yaklaşık 12 ton ağırlığındaki 8 otomobili 10 metre kadar çekmeyi başardı.

Anadolu Oto Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Atabey, gösterinin ardından Pezük'e maket araç hediye etti.

Pezük'ün 8 otomobili çekerek dünya rekoru kırdığını belirten Atabey, ''Anadolu Herkülü'ne teşekkür ediyorum. Gerçekten dünya rekorunu kırdı. 8 arabayı arka arkaya çekti. Başarılarının devamını diliyorum. Yakında da 40 tonluk tır çekeceğini söylüyor. Biz de galeri esnafı olarak kendisini destekliyoruz'' dedi.

Arka arkaya bağladığı 8 aracı çekmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadığını ifade eden Pezük, hedefinin tanker ve tır gibi daha ağır vasıta araçları çekmek olduğunu söyledi.

Araçları çekerken zorlandığını belirten Pezük, ''Zorlanmama rağmen 8 aracı serçe parmağımla çektim. Bunu başardığım için çok mutluyum. Yeni hedefim tanker ve tır çekmek. Yakın zamanda da bunu deneyeceğim, çalışmalarım devam ediyor. Bu iş sporla, azimle, uğraşmakla oluyor. Bu bir zevk anlatılmaz'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...