Serdar Ortaç’ın sahne aldığı mekana bomba ihbarı (Bulgaristan)

Serdar Ortaç’ın da konser verdiği Bulgaristan’ın Svilengrad şehrinde bulunan bir eğlence mekanında bomba ihbarı yapıldı.

İHA 26.03.2017 - 09:33 | Son Güncelleme : 26.03.2017 - 17:19

sasa.jpg

Bulgaristan’ın Türkiye’ye 30 kilometre uzaklıkta bulunan Svilengrand şehrinde, bomba ihbarı nedeniyle kırmızı alarm verildi. Özel bir kumarhane içerisinde bulunan yüzlerce insan tahliye edilirken, bölgeye sevk edilen bomba imha uzmanı ekipleri ve Bulgar polisler çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. 

Bir süre salonun dışında bekletilen yüzlerce kişi, ihbarın asılsız çıkmasıyla yoğun güvenlik önlemleri ile salon içerisine alındı.

SERDAR ORTAÇ FENALAŞTI

Yaşanan tüm bu gerginliklere rağmen sahneye çıkan Serdar Ortaç, son şarkısını söylediği sırada fenalaştı. Koruma ve görevlilerin yardımıyla sahneden indirilen Ortaç, konser alanından çıkartılarak hastaneye kaldırıldı.

BİR GÜN ÖNCE SINIRI KAPATMIŞLARDI

Bulgaristan’da yapılması planlanan seçimler öncesi, bazı aşırı milliyetçi Bulgar gruplar tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde Kapıkule Sınır Kapısı karşısında bulunan Kapitan Andrevo Sınır Kapısı yakınlarında, Bulgaristan’da oy kullanabilecek Türk seçmenlerin ülkeye gelmemeleri için yollar kapatılmıştı. Geçtiğimiz Cuma günü de yine aşırı milliyetçi Bulgar gruplar tarafından aynı bölgede büyük bir eylem gerçekleşmiş, Türk seçmenleri taşıyan otobüsler uzun süre sınır kapısında bekletildikleri için bazı Türk seçmenler sınırı yaya olarak geçmek zorunda kalmıştı. Ayrıca, Bulgar gümrük yetkilileri, ‘güvenlik’ gerekçesi göstererek, Türk gazetecilerin ülkeye girişini engellemişti.

Bir süre salonun dışında bekletilen yüzlerce kişi, yoğun güvenlik önlemleri ile salon içerisine alındı.

Sayfa Yükleniyor...