Şişman hostesler zayıflama izninde

Türk Hava Yolları, aşırı kilolu olduğu gerekçesiyle 30 kabin memurunu görevden uzaklaştırdı.

06.08.2010 - 17:10

Şişman hostesler zayıflama izninde

Kabin memurları kilo verene kadar 6 aylık ücretsiz izne çıkarıldı. Bu süre içinde kilolarını vermeleri halinde kabin görevlileri işlerine geri dönecek aksi halde kabin görevlilerinin işine son verilecek.

Türk Hava Yolları Kabin Memuru alımı, Kabin Memuru/Amiri sıralaması ve Terfi Yönetmenliği’nde yer alan boy-kilo oranlarını geçen 30 kabin görevlisine 6 ay süresince ücretsiz izin verdi. Yönetmelikteki kilo oranlarını gösteren maddeye uymayan kabin görevlilerine daha önce uyarı göndermişti.

THY, kilo oranlarını koruyamayan kabin görevlilerine, “Yönetmeliğin 05 maddesi-f bendinde yer alan esaslara uygun olmadığınız belirlenmiştir. Bu nedenle 6 ay sonra yapılacak olan boy-kilo ölçümünde, yönetmelik esasları çerçevesinde uygun şartları sağlamanız hususunda gereğini rica ederim" uyarısını yaptı.

Aşırı kiloları nedeniyle görevden uzaklaştırılanlar arasında TASSA (Havayolları Kabin Memurları Derneği) Başkanı İzzet Levi de var. 6 ay içerisinde 10 kilo vermesi şart koşulan Levi, "İlk başta yıllık iznime çıktım. Şu an o iznimi kullanıyorum. Şu an 106 kiloyum ve altı ay boyunca 10 kilo verip 96 kiloya gelemezsem iş akdime son verilecek" dedi.

KİLO KISTASI NEDİR?
THY bayanlar için kilosu, boy ölçüsünden 100 çıkarılınca kalan sayıdan, en fazla 2 sayı yukarıda, 20 sayı aşağıda olmak; erkekler için kilosu boy ölçüsünden 100 çıkarılınca kalan sayıdan, en fazla 5 sayı yukarıda, 20 sayı aşağıda olmak şartını koşuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...