Osmaniye merkeze bağlı Dereobası Köyü sakinleri, kent merkezi ile köy arasından geçen Karaçay Çayı’ndan ulaşım sağlamak için kendi imkânları ile 5 metre uzunluğunda derme çatma tahta köprü yaptı. Köylülerin bir de iletmek istedikleri mesaj vardı...

Çayın en dar kısmına yapılan tahta köprünün açılışı için toplandılar ve kurdeleyi kestiler.

Dereobası Köyü’nün Osmaniye’nin en eski yerleşim yeri olduğunu ifade eden köy sakinlerinden Yalçın Bardak, yetkililere durumu defalarca ilettiklerini ancak bir sonuç alamadıkları söyledi.

DHA'da yer alan haberde Bardak, şunları söyledi:

"En son Belediye Başkanı MHP’li Kadir Kara'nın bu Karaçay üzerinde 3 köprü projesi vardı. Biri de bizim bu köyün güzergahına buraya yapılacaktı. Ancak aradan 2 yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen henüz bir icraat olmadı. Biz köyden kent merkezi gitmek için yaklaşık 5-6 kilometre fazladan yol dolanıyoruz. Ayrıca köprü olmadığı için dolmuşlar da gelmiyor. Kış zamanı sular yükseldiği için buraya derme çatma da olsa tahtadan bir köprü yaptık. Böylece karşıya kısa sürede geçebiliyoruz."

OY KULLANMAYACAKLAR
Köylüler ise Karaçay Çayı’nın sularının yükselerek köprüyü yıkmasından endişe ederken küçük çocuklar için de tehlikeli olduğunu ve köprü yapılıncaya kadar da yapılacak tüm seçimlerde oy kullanmama kararı aldıklarını bildirdi.