Size 'azgın' bir Noel dileriz

İngiltere'de Ann Summers adlı bir iç çamaşırı ve seks oyuncağı satan dükkan yaklaşan Noel için "Size azgın bir Noel dileriz" sloganını kullanınca ortalık karıştı. Firma ise kelime oyunu yaptığını söylüyor...

09.12.2009 - 10:43

Size 'azgın' bir Noel dileriz

Seks oyuncakları ve iç çamaşırı satan Ann Summers adlı firmanın müşterilerinin Noel'ini kutlama mesajı İngiltere'de tartışma yarattı.

İngiltere Kilisesi firmanın 138 dükkanının camında yazan "Size azgın bir Noel diliyoruz / We wish you a horny Christmas" mesajını duyarsız ve kaba olarak niteledi. Kilise bu mesajın kaldırılmasını talep etti.

Newcastle Baş Papazı Chris Dalliston, "Kimsenin neşesini kaçırmak istemem ama bence bu duyarsız, en iyi haliyle rahatsız edici ve en kötü haliyle de kaba bir pazarlama sloganı. Birçok insan Noel'i kutsal ve özel bir bayram olarak görüyor" yorumunu yaptı.

Newcastle şehir konseyi konu ile ilgili bir şikayet aldı. Ann Summers'ın patronu da şikayeti araştıracağını söyledi.

"BİZ KELİME OYUNU YAPTIK"
Firmanın başkanı Jacqueline Gold, "Noel kampanyamız insanları Noel havasına sokmak içindi. Bunu da iç çamaşırı giydirilmiş bir modelimizi geyik boynuzlarıyla süsleyerek yaptık. Biz kelime oyunu yapmak istedik aslında. Mesela bunu bir çocuk okusa sonuçta modele boynuz (horn) taktık, ne de olsa Rudolph Noel ruhunun büyük bir kısmını oluşturuyor" sözleri ile kampanyayı savundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...