Sokak hayvanlarına mama alınması karşılığında, fotoğraf çekme ilkesini esas alan bir sosyal sorumluluk projesi geliştirildi.

“Evlenirken sokak hayvanlarını doyurmak ister misiniz?” sloganıyla ortaya çıkan "Doyuran Kareler" adlı proje kapsamında, uzun yıllardır yönetmen, oyuncu veya düğün fotoğrafçısı olarak medya sektöründe çalışan gönüllüler portre, düğün, kurumsal ya da anı fotoğraflarını para almadan, sadece mama yardımı karşılığında çekiyor. 

MAMA HARİCİ ÖDEME KABUL EDİLMİYOR

Fotoğraf hizmeti karşılığında mama harici başka hiçbir ödeme şeklinin kabul edilmediği Doyuran Kareler projesi hizmetinden yararlanmak için yapılması gereken tek şey, sokak hayvanları için 1500 lira tutarında mama almak.

Şimdiye dek Ece Özdikici, Melis Birkan, Ebru Cündübeyoğlu, Emel Çölgeçen gibi ünlü oyuncuların destek verdiği projede gelecek dönemde başka ünlü oyuncular da yer alacak.

İDİL FIRAT DA DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKECEK

Projede gönüllü fotoğrafçılar olarak yer alan Savaş Çıkrak, Cahan Azer, Eda Akyılmaz ve Aykan Konuşkan’ın yanı sıra 2009 yılından bu yana fotoğrafla ilgilenen, sinema ve dizi oyuncusu İdil Fırat da fotoğraf çekimlerinde gönüllü düğün fotoğrafçısı olarak yer alacak.