Somali'de 'Ajda' doğdu

Başbakan Erdoğan ile Mogadişu'yu ziyaret eden Ajda Pekkan'a, Somali halkı büyük bir hayranlık duymaya başladı. Sağlık Bakanlığı'nın Mogadişu'da kurduğu Sahra Hastanesi'nde çalışan Somalili sağlık görevlisi, bebeğine ''Ajda'' adını verdi.

Anadolu Ajansı 05.12.2011 - 11:28

Somali'de 'Ajda' doğdu

Sağlık Bakanlığı'nın Mogadişu'nun Digfer bölgesinde kurduğu Sahra Hastanesi'nde sağlık görevlisi olarak çalışan Tahir Muhammed Selad'ın, 10 gün önce kızı dünyaya geldi. Tahir Muhammed Selad ile eşi Fehme, beşinci çocukları olan kızlarına ''Ajda'' adını verdiler.

Tahir Muhammed Tahir-Fehme Selad çifti, 3 ay önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Mogadişu'ya gelen Ajda Pekkan'dan etkilenerek kızlarına ''Ajda'' adını verdiklerini söyledi.

Başbakan Erdoğan ile Mogadişu'ya gelip Somali halkına destek veren Ajda Pekkan'a Somali'de büyük bir hayranlık oluştuğunu belirten Muhammed Tahir Selad, ''Daha önce Ajda Pekkan'ı bilmiyorduk. Ülkemize gelip bize destek verdi. Havaalanında Somalili kadınlarla şarkı söyledi, çok içten davrandı. Ondan etkilenerek kızımıza Ajda adını verdik'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...