Soygun, izinsiz çalışanı ortaya çıkardı

Faruk Tınaz'ın evinden çalıştırdığı Moldova uyruklu Maria A.'nın ve olayın azmettiricisi olarak aranan E.C.'nin çalışma izni olmadığı ortaya çıktı. Olayın faturası da şarkıcıya kesildi.

22.09.2010 - 17:17

Soygun, izinsiz çalışanı ortaya çıkardı

Şarkıcı Faruk Tınaz, Yeniköy'deki villasında kimliği belirsiz maskeli 6 kişinin saldırısına uğrayarak evdeki kasasındaki paraları alınmış ve dövülmüştü.


Olayla ilgili sürdürülen soruşturmada bir de benzerlik çıktı. TEKFEN Holding Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet İpekçi, 11 ay önce aynı yöntemle soyulmuştu.

Faruk Tınaz'ın olayında kısa süre çalışan Moldova uyruklu hizmetçi Elena C.'nin soygun olayında kilit isim olduğu belirtilmişti. Polis tarafından aranan ancak olaydan önce yurt dışına çıktığı öğrenilen Elena C.'nin, İpekçi olayında da bağlantısının olup olmadığı inceleniyor.

İpekçi'nin yanında da Moldova uyruklu Olena adlı bir hizmetçi çalışmış ve soygundan hemen sonra yurt dışına kaçmıştı.

DHA'nın haberine göre; şimdi Olena'nın, Tınaz olayında aranan E.C. ile tanışıklığının olup olmadığı araştırılıyor.

FARUK TINAZ'A CEZA KESİLDİ
Ayrıca Tınaz'a bir de sürpriz bir ceza var. Yanında çalışan Moldova uyruklu hizmetçisi Maria A.'nın çalışma izni olmadığı için idari para cezası kesilecek.

Çalışma ve Sosyal Bakanlığı'nca çalışma izni olmayan yabancı uyruklu kişilere idari para cezası veriliyor. 4817 sayılı kanuna göre Tınaz'a çalışma izni bulunmayan hizmetçisi Maria A.'yı izinsiz çalıştırdığı için 5 bin 723 lira idari para cezası verilecek.

Aynı zamanda izinsiz çalışan Maria A.'ya da 844 TL para cezası kesilecek.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...