Stadyumda Michael Jackson heykeli tartışması

İngiltere'de Premier lig takımlarından Fulham'ın Başkanı Muhammed el Fayed'in Craven Cottage stadına diktirdiği Michael Jackson heykeli tartışma yarattı.

04.04.2011 - 17:55

Stadyumda Michael Jackson heykeli tartışması

Michael Jackson'ın Haziran 2009'daki ölümünden sonra sipariş edilen heykelin Fayed'in eskiden sahibi olduğu ünlü Harrods mağazasına konulması planlanmıştı. Ama Fayed, Harrods'ı satınca heykel Craven Cottage stadyumuna gönderildi.

Fayed, heykelin açılışını, dün 3-0 kazandıkları Blackpool maçı öncesinde yapmıştı.

TARAFTAR: MADARA OLDUK
Birçok taraftar, Michael Jackson heykeliyle futbol arasında bir ilişki kuramadıklarını belirterek, "Fayed bizi madara etti" diyor.

Fayed, bu heykelle kendilerine 1 Nisan şakası yapıldığını söyleyen taraftarlara sert cevap verdi.

FAYED: CANINIZ CEHENNEME
Muhammed el Fayed, "Beğenmeyenlerin canı cehenneme. Bunların bizim taraftarımız olmasını istemiyorum. Benim inandığım şeylere inanmıyorlarsa Chelsea'ye ya da başka biryerlere gitsinler" dedi.

Michael Jackson, Fayed'in arkadaşıydı. Ancak Michael Jackson'ın futbolla ilgisi başkanın konuğu olarak 1999'da Wigan Athletic'le oynanan maçı izlemesinden ibaret.

Ancak Fayed, "Burada benimle birlikte izlediği son maçta çocuk gibi koşturuyordu. Burayı çok sevdi. Fulham'ı çok sevdi. Tüm maçlara gelmek istiyordu. Ülkenin her yerinden insanlar bu heykeli görmek için buraya gelecek" diye konuştu.

Futbolcular ise heykel konusunda Fayed'e destek verdiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...