Yüreğir ilçesine bağlı Abdioğlu Özler Mahallesi Çorak Mevkii'nde narenciye bahçelerini sulayan bahçe sahibi boruların tıkandığını fark etti.

Sulama kanalından itibaren bahçeye su taşıyan boruları kontrol eden bahçe çalışanları, tıkanmanın 50'lik plastik su borusunda olduğunu belirledi.

Borunun, ot ya da başka atık yüzünden tıkandığını zanneden işçiler temizlik için boruyu ucundan kesti ve içindeki atıkları çıkartmak isterken bebek ayağı gördüler. Durumu hemen jandarmaya haber verdiler.

Jandarma, içinde yeni doğmuş bebek cesedi bulunan boruyu tabuta koyup cenaze aracıyla Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürdü. Plastik boru Adli Tıp görevlilerince spiral ile kesilerek içindeki bebek cesedi çıkartıldı. 2 günlük olduğu sanılan kız bebek ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsiye alındı.

Habertürk'ün haberine göre; Cumhuriyet Savcılığınca, su borusunda bulunan bebek cesediyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Gayrimeşru doğduğu sanılan bebeğin, anne ya da babası tarafından sulama kanalına atılmış olabileceği, boğularak ölen bebeğin de akıntıyla bahçe sulanmasında kullanılan plastik boruların içine girdiği ve daralan boruda sıkıştığı sanılıyor.