ABD’nin Tuscaloosa şehrinde yaşayan Jack Blankenship gittiği basketbol maçlarında izleyicilerin, ünlülerin ya da tuttukları takımın oyuncularının posterlerini kaldırdıklarını fark edince karşı takımın dikkatini dağıtmak için orijinal bir fikir buldu.

Blankenship yüzünde komik bir ifadeyle çektirdiği fotoğrafından büyük bir poster yaptırdı ve maçlarda oyunculara bu posteri göstermeye başladı.

Blankenship posteriyle ilk katıldığı maçta ESPN2 televizyonu kameramanının ilgisini çekti. Bir spor haberi sitesine konuşan Blankenship konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Arkadaşlarım ekranda görür görmez beni arayıp televizyona çıktığımı haber verdi. Daha sonra internette yaptığım aramada maçta benim göründüğüm kısmı kesip ayrı bir video olarak yayınladıklarını keşfettim. Bu klip 680 bin kez görüntülenmişti.”

Gittiği 2. maçta ise “Birmingham News” adlı internet sitesinin muhabiri Blankenship’in fotoğrafını çekip yayınladı. Ünü gün geçtikçe artan Blankenship posteriyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Posterime son derece basit bir isim verdim: Surat. Çok yaratıcıyım değil mi? Aslında biz lisedeki arkadaşlarımla birlikte komik fotoğraflarımızı çeker büyütürdük. Bu poster işi aramızda bir espriydi.”

Blankenship ileride oyunculuk üzerine kariyer yapmak istediğini ve komedyen olmayı düşlediğini belirtti.