Taksiyle ülkenin öbür ucuna gittiler

New York'ta bir taksi şoförü hayatının en kârlı teklifiyle karşılaştı. Arabaya binen müşteriler Los Angeles'a kadar taksiyle gitmek istedi.

Taksiyle ülkenin öbür ucuna gittiler

Muhammed Alam'ın taksisine binen ve ona 'hayatının yolculuğu'nu yaşatan yatırım bankacısı John Belitsky ile arkadaşı Dan Wuebben New York LaGuardia Havalimanı'ndan çıkışta, ülkeyi gezmeye karar verip şoförle anlaştı.

New York'tan Los Angeles'a kadar 3940 kilometre (2.448 mil) ve altı gün sürecek  yolculuk için taksiciye 5 bin dolar öneren ikili yol üzerinde Las Vegas'a da uğradı.

LAS VEGAS HATIRASI
Hatta Belitsky ve Wuebben burada kumarda 2 bin dolar kazandı. İkilinin bir yaşgünü partisinde akıllarına geldiğini söylediği yolculuk, Cuma günü California'da bitti.

New Jersey'den olan Belitsky ile New York'un Queens bölgesinden olan Wuebben, nasıl geriye döneceklerini henüz açıklığa kavuşturmadı. Alam ise dönüş yolculuğunda bir arkadaşının kendisine yardım edeceğini söylüyor.

New York'ta başlayan yolculuğun haritası New York'ta başlayan yolculuğun haritası17 BİN DOLARLIK TAKSİ TURU

Yolculuğun her adımını Twitter sayfasında da paylaşan Belitsky, 22 Nisan'da Las Vegas'ta kumarda kazandıktan sonra; "Alam'ı şafakta 100 dolar banknot yağmuruyla uyandırdık" diye  yazdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...