Gazeteci-yazar Saygı Öztürk, yer altı dünyasında değişen yapıyı, değişen kimlikleri, babalar ve adamlarının dünyasını 'Son Babalar' adlı kitabında topladı. Üç gün önce raflarda yerini almaya başlayan kitap, 4. baskısını da yaptı.

Devletin Derinliklerinde, Kırcı 5-6-2 Tamam Reis, Madalyalı Mahkûm, Sınır Ötesi Savaşın Kurmay Günlüğü, İsmet Paşa’nın Kürt Raporu, 33 Kurşun, Belgelerle Ergenekon, Apo Olayının Perde Arkası, Ölüm Kuyuları, Taşeron Mesih, Okyanus Ötesindeki Vaiz kitaplarından sonra Öztürk’ün yeni kitabı “Son Babalar” da Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Külhanbeyi, kabadayı dünyasının 1980 yılından itibaren nasıl bir değişime uğradığı ve yeni yapının da tüm ayrıntılarıyla yer aldığı kitapta giyim tarzlarından dinledikleri müziklere, kurdukları derneklerden çalışma yöntemlerine varıncaya kadar hemen türlü ayrıntıları konunun uzmanları da anlatıyor. Ünlü Baba Sedat Peker, cezaevine girmeden önce yaşadıklarını ve yaşam öyküsünü bu kitap için anlattı. Kitapta, ünlü bir “baba”nın, kendisiyle röportaj yapan ünlü gazeteci Emin Çölaşan’a para vermek istemesinin öyküsü de bulunuyor.

Organize suç örgütleriyle mücadele eden Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanları, mücadele yöntemlerini, “alem”deki değişimi, babaların nasıl büyüdüğünü, ulusal düzeyde nasıl faaliyet gösterdiklerini de “Son Babalar” kitabı için anlattılar. Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri de, organize suç örgütleriyle mücadelenin boyutlarını resmi belgelerle, kitap için açıkladılar.