Liza Peskov: Türkiye ve Rusya annem ve babam gibi

Tatilini Antalya'nın Kemer ilçesinde geçiren Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov'un kızı Liza Peskov, iki ülke arasındaki sorunların aşılması anlamında doğru yolda ilerlendiğini söyledi.

Haberler 21.08.2016 - 17:41

Liza Peskov: Türkiye ve Rusya annem ve babam gibi

Babası Peskov'un Türkiye'yi çok sevdiğini ve burayı evi gibi gördüğünü anlatan Liza Peskov, dünyada tatil için en uygun yerin Türkiye olduğunu kaydetti. Rusları Türkiye'ye davet ettiğini anlatan Peskov, "İki ülke arasında yaşanan olaylara üzülmüştüm. Türkiye ve Rusya annem ve babam gibi. İki ülke arasındaki bir süre önce yaşanan kavga bir aile arasında, iki eş arasında çıkan kavga gibiydi. En sonunda 'barış geldi' diyebiliriz. Hayat tecrübem yok ama bir ailede, sevgililerin arasında kavga çıkarsa, o kavgadan sonra sevgi daha da büyür" dedi.

"TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVİYORUM"

Sosyal medyadan Türk ve Rus halklarından olumlu yorumlar aldığını belirten Peskov, "İki ülke ve iki halk arasında bir daha bu gibi problemler çıkmasın. Türkiye'yi çok seviyorum. Burada çok güzel deniz, tarih, kültür ve doğa var. Çok sevdiğim Türk arkadaşlarım, dostlarım var" diyen Peskov barış mesajı da verdi: "Türkiye'de ve dünyada barış istiyorum" 

İŞKEMBE ÇORBASI VE DÖNER SEVİYOR

Türkiye'yi vatanı gibi gördüğünü anlatan Peskov, işkembe çorbası içmeyi ve döner yemeyi çok sevdiğini dile getirdi.

Hayır işleriyle ilgili aklındaki projeleri gerçekleştirmek istediğine dikkati çeken Peskov, "En büyük hayalim çocuklara, yaşlılara ve hayvanlara yardım etmek. Şu an param yok ama ilerleyen zamanlarda bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Ağabeyim Nikolay imkanlarını kullanarak evsiz çocuklara yardımlarda bulunuyor. Ben de onun gibi kendimi hayır işlerine adamak istiyorum." diye konuştu.

"TARKAN'IN KLİBİNDE OYNAMAK İSTİYORUM"

Türkçe öğrenmeye başladığını dile getiren Peskov, Tarkan'ı çok sevdiğini ve Tarkan'ın bir klibinde oynamayı hayal ettiğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...