TV karşısında 87 saat!

Hollanda, gayriresmi bir dünya rekoruna imza attı. Yarışmacılar canlı yayında en uzun süre televizyon seyreden kişi olmak için onlarca saat ter döktü.

03.10.2011 - 14:50

TV karşısında 87 saat!

Yarışma, BNN televizyonunda canlı yayınlanan “İzleyen Son Adam” adlı şov programında yapıldı. 55 yarışmacı uykuya yenik düşmeden, art arda televizyon programlarını izlemeye çalıştı. İzleme sırasında sadece kısa süreli ihtiyaç molaları verildi.

Geçen Perşembe günü sabah 07:00'de başlayan izleme maratonu, Pazar akşamı saat 22:00'de sona erdi. 55 kişiden geriye sadece altı yarışmacı kaldı.

NE İZLEDİKLERİNİ HATIRLAMALARI GEREKİYORDU
Bu altı kişi, 87 saat 43 saniye uykuya direnerek, en fazla televizyon seyreden kişiler oldu. Sona kalan altı kişinin, büyük ödülü kazanabilmesi için ise 87 saat boyunca izledikleri programları hatırlamaları gerekiyordu.

Rekor sürenin dolmasıyla, sona kalan altı kişiden Roy Soet adlı yarışmacı büyük ödülün sahibi oldu. Geride bıraktığı 87 saat boyunca izlediklerini en iyi hatırlayan Soet, kendisine izlediklerine dair yöneltilen soruyu doğru cevaplandırarak, Hollywood'a gitme hakkı kazandı.

TELEVİZYON PROGRAMLARININ 60. YILI
BNN televizyonundaki yarışma, Görüntü ve Ses Enstitüsü tarafından, Hollanda'da televizyon yayınlarının başlamasının 60'ıncı yılı vesilesiyle düzenlendi. Yarışmacılara, son 60 yılın televizyon programlarından kesitler izletildi.

“İzleyen Son Adam” adlı canlı şov programı, daha önce Avustralyalı iki kız kardeşin 2010 FIFA Dünya Futbol Şampiyonası sırasında kırdığı rekoru ekarte etmiş oldu. 22 ve 24 yaşlarındaki kız kardeşler Sydney'de bir gazinoda, saatte bir beş dakikalık molalarla, yaklaşık olarak 87 saat Güney Afrika'daki futbol maçlarını izlemişlerdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...